Різноманітність селери: який вид вибрати для власного саду?

Різновиди селери: який обрати для свого саду?

Різновиди селери: який обрати для свого саду?

Селера (апіоцереас) – це один з найкорисніших і популярних овочів, який ми вживаємо в нашій їжі. Вона містить в собі багато вітамінів і мікроелементів, які сприяють нашому здоров’ю, красі та молодості.

Але на ринку сьогодення існує так багато різновидів селери, що вибір стає все складнішим. Всі вони відрізняються як за коліром, так і за смаковими властивостями. А для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно зразу знати, на що варто звернути увагу.

У цій статті ми розглянемо найпопулярніші види селери, їх характеристики та використання. Тож, якісно досліджуючи кожен з них, Ви зможете зробити свій чудовий вибір та виростити найсмачнішу та найкориснішу селеру в своєму власному саду.

Різноманітність селери для власного саду

Різноманітність селери для власного саду

Селера – це надзвичайно корисна рослина, яка не тільки покращує здоров’я, але й може стати прикрасою будь-якого саду. Щоб вибрати сорт селери, який найкраще підійде для вашого саду, слід ознайомитись з її різноманітністю та основними характеристиками.

Можливість вирощування в овочевому і декоративному саду

Однією з найважливіших характеристик селери є її використання в овочевому саду. Є такі сорти, які характеризуються високою врожайністю та швидким терміном дозрівання. Інші сорти можуть бути використані для прикрашання декоративного саду. Селера з гарною листковою масою та яскравими квітами здатна прикрасити будь-який сад.

Колір та смак

Селера може бути різного кольору, але найбільш поширеним є світло-зелений колір. Деякі сорти селери мають приємний солодкий смак, ідеально підходять для вживання у свіжому вигляді в салатах, інші – містять більше шкідливих соляних кислот, насиченіші та гіркіші.

Відповідність погодним умовам регіону

Важливим аспектом при виборі сорту селери є відповідність погодним умовам регіону. Якщо регіон має прохолодний клімат, то бажано вибирати сорти, які досягають дозрівання в ранні терміни. Для теплих регіонів гарним вибором будуть сорти з великою листковою масою, які добре переносять спеку.

Висота рослини

Іншою важливою характеристикою селери є висота рослини. Якщо селера планується вирощувати в овочевому саду, то краще вибирати сорти з короткою рослиною, які легше зібрати і не будуть заважати росту інших рослин. У декоративному саду, наоборот, можна вибрати сорти з більш високою рослиною, щоб зробити розсаду більш розмаїтою і видовищною.

Як вибрати вид?

Як вибрати вид?

Перегляньте описи різних видів селери. Існує більше 30 видів селери, кожен має свою форму, колір, смак і технічні характеристики. Вам потрібно відразу підібрати вид селери, який буде вам підходити за всіма параметрами.

Визначте місце висадки. Селера зазвичай має довгий термін дозрівання, який може тривати від 100 до 150 днів. Очевидно, що селеру потрібно висаджувати на місці, де він матиме достатньо часу дозріти. Вибирайте селеру відповідно до вашої зони живлення, щоб врожай дозрівав достатньо швидко.

Оцініть ваш досвід. Деякі види селери складніше вирощувати, оскільки вони вимагають високої вологості грунту і рослинний світло, і більш пізні від дейких других варіантів. У випадку, якщо ви новачок, радимо обрати менш примхливий сорт.

  • Оберіть селери з високим вмістом цукру якщо ви плануєте використання для приготування десертів та сиропів;
  • Оберіть молоді, невеликі сорти, якщо ви хочете користуватися селерою у свіжому вигляді;
  • Оберіть селеру з білосніжною м’якоттю, яка не жолтіє в курсі зберігання, якщо ви хочете складувати селеру на зиму.

Розглянемо різні сорти селери

Селера – коренева рослина, яка вважається першокласною овочевою культурою. У світі вирощують більше 100 видів селери, деякі з них відомі своїми лікарськими властивостями. Розглянемо деякі з них:

  • Селера листова – має овало-центровані листя з блідо-зеленого кольору. Дуже соковита і ароматна, застосовується для приготування салатів, бульйонів і соусів.
  • Селера гірчична – має більш гострі і ароматні листові пластини з більш глибокою зеленню. Є багата на вітаміни та мінерали, може використовуватися як стравка або для борщу.
  • Селера коренеплідна – має м’ясистий корінь, який вживається у свіжому вигляді або в консервованому вигляді. Ідеально підходить для смаження, запікання та салатів.

Якщо ви вирішили вирощувати селеру у своєму саду, вам варто вибрати сорт, який буде відповідати вашим потребам та умовам клімату. Зверніть увагу на вимоги до вологи, температури та освітлення, які чутливі різні види селери. З правильним дозуванням води та добрива, ви можете з легкістю вирощувати свій улюблений вид селери в своєму саду.

Питання та відповіді

Який вид селери найкраще росте в умовах України?

Україна має сприятливі умови для вирощування складнокореневих сортів селери. Найчастіше використовуються гладкокореневі сорти, такі як “Дората”, “Звезда”, “Эрос”.

Яка різниця між звичайною селерою та коренеплодною?

Звичайна селера використовується для вирощування листя та стебла, тоді як коренеплодна має більш масивний корінь, який використовується для харчування. Візуально вони схожі, але між ними є відмінності відносно цільового використання.

Чи довго селера росте та як доглядати за нею?

Селера може рости до 120 днів, в залежності від сорту та умов вирощування. Вона потребує розумного поливу та удобрення, а також потребує видалення бур’янів та забруднення. Щоб запобігти хворобам, потрібно додавати до грунту мінеральні добрива.